Dişeti estetiği ile dişeti şekillendirme nedir?

İçindekiler

Dişlerin diş etlerinin birbiri ile aynı seviyede olmaması durumunda gülüş estetiği için dişetlerinin formu üzerine yapılan bir işlemdir. Dişeti şekillendirmede amaç dişlerin aynı hizada ve yükseklikde bir görüntüsünü elde etmektir.Bazen dişeti dişi fazlaca örter ve bu durumda devamlı kanamalı kısa dişler görülür.

Dişeti çizgisini yeniden şekillendirmek için dişeti estetiği için kullanılan bir tekniktir. Bazen, en mükemmel diş dizilimi ile birlikte bile, gülüşümüz diş etlerimiz yüzünden çirkin görünür. Eğer ‚gummy smile olarak tanımlanan yüksek bir gülüşünüz varsa, ya da düzensiz bir dişeti çizginiz varsa veya dişeti çizginiz düz değilse, dişeti şekillendirme işlemi, gülümsemenizin daha dengeli ve simetrik görünmesini sağlayacaktır. Yüksek dişeti gülümsemesi veya düzensiz bir dişeti çizgisi genellikle, bütün gülüşünüzü değiştiren, dönüştürülebilir olabilen sağlıklı dişlerin önemli bir bölümünü gizler. Dişeti şekillendirme işlemi ile gülüşünüz daha geniş, daha parlak ve daha sağlıklı görünebilir. Dişler daha beyaz ve daha güçlü görünür; sırayla daha parlak, daha mutlu ve daha sağlıklı hissetmenizi sağlar. Gittikçe popüler hale gelen Smile Makeover ve Dental Facelift de dahil olmak üzere, dişeti şekillendirilmesinin de eklenmesiyle genellikle çeşitli diş tedavileri geliştirilebilir. İşlem, kısa bir zaman diliminde mükemmel bir sonuç sağlayan özel yumuşak doku lazer Teknolojisi kullanılarak tamamlanır. Dişeti şekillendirerek / yeniden şekillendirerek dişlerinizin doğal oranlarını yenileyebiliriz. Bunu başarmak için lazerle şekillendirilmiş basit ama yumuşak doku dişeti elde etmek için kullanılan iki protokol vardır ancak daha karmaşık durumlarda dişetinin cerrahi olarak kaldırılmasıdır.

Dişeti estetiği, Dişeti estetiği ile dişeti şekillendirme nedir?
Dişeti estetiği ve dişeti şekillendirme

Dişeti şekillendirilmesinin faydaları:

  • Pembe dişeti estetiği için gülüş hattınızda daha büyük simetrik gülüş
  • İyileştirilmiş dişeti-diş oranı
  • Düşük kanama ve şişlik
  • Konuşurken veya gülümserken fazla diş eti dokusunun görülmemesi
  • Neredeyse ağrısız prosedür

Sonuçta, yeniden şekillendirilen dişeti, pembe-beyaz estetik ile parlak ve canlı bir gülümsemeyi ortaya çıkarmanıza yardımcı olabilir.

Dişeti gülümsemeli gülüşünüzden memnun değilseniz, bugün bizimle temasa geçin, size daha fazla bilgi verebiliriz

Yazar Seda Pektaş Özkamalı Hakkında

Gönder
Merhaba,
Detaylı Bilgi ve Randevu Almak için Hemen WhatsApp Üzerinden İletişime Geçebilirsiniz!