Myra Çocuk Diş Hastanesi Antalya - Pedodonti Antalya

ÇOCUK DİŞ KLİNİĞİMİZDE ANESTEZİ UZMANI EŞLİĞİNDE SEDASYON UYGULAMASI YAPILMAKTADIR.

GENEL ANESTEZİ ALTINDA DİŞ TEDAVİLERİ DE HASTANE (AMELİYATHANE) ORTAMINDA YAPILMAKTADIR.

Daha fazla bilgi almak için lütfen bizi arayın!

Çocuk Diş Hekimliği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Pedodonti (Çocuk diş hekimliği) Nedir?

  Diş hekimliği fakültesinden mezun olduktan sonra 4-6 yıl doktora eğitimi görmüş veya DUS (diş hekimliğinde uzmanlık sınavı)'na girerek Pedodonti (Çocuk diş hekimliği) alanında uzmanlık eğitimini tamamlamış diş hekimlerine Çocuk Diş Hekimliği Uzmanı ünvanı verilir. 

 • Çocuklarda diş tedavileri yetişkinlerden farklı mıdır?

  Çocuklarda tedavi prosedürleri ve kullanılan malzemeler yapılan işlemin niteliğine göre farklılık gösterebilir. Ayrıca tedavi edilecek olan dişin, kalıcı diş veya süt dişi olması da tedavi prosedürünü etkileyebilir. Çocuğun yaşı da tedavi planlamasının yetişkinlerden farklı olmasını gerektirir. En önemli konu ise tedavilerin çocuğu ruhen yaralaman yürütülmesi gerekliliğidir.

 • Geç kalınmış tedavilerde ne olur?

  Geç kalınmış tedavilerde çocuk için daha zahmetli, daha uzun seanslar gerektiren, daha maliyetli tedaviler gerekebilir. Ayrıca mevcut çürükler sağlam dişlere yayılabilir, küçük çürükler derin çürüklere dönüşür, derin çürüklerde enfeksiyon çene kemiğine yayılarak dişin kaybedilmesi aşamasına kadar durum ilerleyebilir. Hatta daha da kötüsü süt dişlerindeki enfeksiyon çene kemiğinin içinde gelişmekte olan daimi dişin gelişimini bozabilir, kalıcı dişin hasarlı sürmesine, dolayısıyla hasralı olan bu dişin de çürüğe yatkın olmasına sebep olabilir.

 • Çocuklarda ilk diş hekimi kontrolleri ne zaman başlamalı?

  Aslında en ideali anneye hamilelik döneminde ağız diş sağlığı konusunda eğitim vermektir. Bebek doğduktan sonra diş hekimi kontrolüne gidilerek, dişlerin sürme sırası, beslenmede dikkat edilmesi gereken hususlarda ve ağız ve diş temizliği konusunda bilgi alınmalıdır. Daha sonra dişler sürdükten sonra bebeğin diş çürüğü risk etkenleri değerlendirilerek kontrol aralıkları, alınması gereken tedbirler belirlenir.

Gönder
Merhaba,
Detaylı Bilgi ve Randevu Almak için Hemen WhatsApp Üzerinden İletişime Geçebilirsiniz!