İsmet Gökşen Cad.

Sirinyali, Lara - Antalya

0 242 247 4954

Klinik Randevu Hattı

0 533 890 2232

Whatsapp İletişim Hattı

Yetişkinlerde Ortodonti Tedavisi

Ortodonti, Yetişkinlerde Ortodonti Tedavisi

Yetişkin (ortodonti) diş teli tedavisi için bir yaş sınırı olmayıp, ortodonti tedavisinde en önemli kriter hastanın ağız ve diş dokularının sağlık durumudur. Tedavi öncesinde diş eti çekilmelerinin olup olmadığı, buna bağlı olarak kemik kayıplarının olup olmadığına göre uygulanacak tedavi değişmektedir.

Çocuk hastalardan farklı olarak ortodonti tedavi normlarına göre en ideali değil, hastamızın koşullarına göre en ideali elde etmeyi hedeflemeli ve tedaviyi şekillendirmeliyiz.

Geleneksel Ortodonti Tedavisi

Normal metal braketler ile uygulanan tedavidir. Estetik braketlerden farkı daha çok dikkat çeker.

Tedavi Süresi: 6ay – 1Sene arası *

Estetik Braketlerle Ortodonti

Seramik, porselen ya da zirkonyumdan üretilen estetik braketler ile ortodonti tedaviniz yapılabilir.

Ayrıca teflon kaplı tellerle gümüş renkli tel görüntüsünden tamamen kurtulmanız da mümkündür.

Tedavi Süresi: 6ay – 1Sene arası *

Telsiz Ortodonti (Invisalign)

Telsiz ortodonti tedavisi, belli şiddetteki diş çapraşıklıklarının braket ve diş telleri kullanılmadan, kişiye özel tasarlanmış, görünmez şeffaf plaklar sayesinde düzeltilmesidir. Bu sistemde neredeyse görünmez, çıkartılabilir seri plaklar kullanılır ve her plak kişiye özel olarak sadece sizin dişleriniz için üretilir.

Lingual Ortodonti (Incognito, Harmony)

Lingual ortodonti; braket ve diş tellerinin dişlerin dudak tarafındaki ön yüzeyleri yerine, dil tarafındaki arka yüzeylerine yerleştirildiği tekniktir. Bu tekniğin en önemli avantajı neredeyse hiç görünmemesidir. Kişiye özel olarak üretilmektedir ve hastanın alışma süresi çok kısadır.

Ortognatik Cerrahi Tedavi
Ortodonti, Yetişkinlerde Ortodonti Tedavisi

Çenelerde mevcut olan anormal durumlar erişkin hastalarda cerrahi destek olmaksızın düzeltilemez. Böyle durumlarda bir çene-yüz cerrahı ya da bir plastik cerrah ve ortodontist birlikte çalışarak bu ağır anomaliyi düzeltebilir.

Ameliyatınız genel anestezi altında ve tam teşekküllü bir hastanede gerçekleşir. Ameliyat anında braketleriniz çıkartılmaz ve iyileşme periyodunda braketlerinize takılan elastikler ile çeneler sabitlenir, iyileşme periyodundan sonra ortodontik tedaviniz yaklaşık 6 ay daha devam eder.

Çok kısa sürede elde edilen estetik sonuç başarılı olmakta ve günümüzde ortognatik cerrahi gittikçe yaygınlaşmaktadır.

Kapaklı Braketler (Hızlandırılmış Ortodonti Tedavi)

Kapaklı braketlerle yapılan ortodontik tedavide tel ve braket arası sürtünmenin daha az olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kapaklı braketlerin bu avantajından dolayı ortodontik tedaviniz geleneksel braketler kullanılarak yapılan tedavilere oranla çok daha kısa sürede tamamlanmaktadır. Ayrıca küçük ligatür telleri ile bağlama gerekmediği için de hasta konforu daha rahattır. 

Ortodonti, Yetişkinlerde Ortodonti Tedavisi
Ortodonti, Yetişkinlerde Ortodonti Tedavisi
Ortodonti, Yetişkinlerde Ortodonti Tedavisi
Gönder
Merhaba,
Detaylı Bilgi ve Randevu Almak için Hemen WhatsApp Üzerinden İletişime Geçebilirsiniz!