Velilere Randevu Öncesi Mektup

çocuk diş randevusu, Velilere Randevu Öncesi Mektup

Çocuk Hastaların Tedavileri Dikkatli, Sabırlı Bir Çalışmayı Gerektirir

Diş hekimi randevularından memnun ayrılan çocuklar, hayatları boyunca diş sağlığına olumlu bakmaktadır. Bilinmesi gereken en önemli şey çocuklarda tedavilerin takım çalışması ile olduğudur. Bu takımın üyeleri hekim, hasta ve velilerdir. Siz veliler, çocuğun diş tedavisine olumlu bir tavır geliştirmesinde önemli bir rol oynamaktasınız.

Çocuk diş tedavilerinde erken teşhis çok önemlidir. Çocuğunuzun diş çürüğüne bağlı olsun-olmasın herhangi bir diş rahatsızlığı varsa en kısa sürede randevu alıp kontrol ettirmenizde büyük fayda vardır.

Sizin Yapabileceğiniz Faydalı Şeylerden Bazıları

  • Diş hekimi ile randevusu konusunda çocuğunuzla konuşurken ona doğal ve ılımlı yaklaşmalısınız. Çocuk diş randevusuna gelirken, sağlığı ile ilgili ona yardımcı olacak yeni birileriyle tanışacağını bilmelidir.
  • Çocuğunuzla birlikte randevunuza gelirken sergileyeceğiniz rahat tavır çocuğunuzun kendisini rahatça teslim etmesini sağlayacaktır. Örneğin çocuğunuzun elini onu korumak istercesine sıkı sıkı tutarak yürümemek, ‘merak etme acıtmayacaklar’ veya ‘korkma ben buradayım’ gibi olumsuz motivasyon yapmamak. (korkmak, acıtmak kelimelerini mümkün olduğunca kullanmamaya özen göstermelisiniz.)
  • Hasta-hekim iletişiminin sağlanması için hekimin çocuğunuzla konuşması esnasında müdahil olmamalısınız.
  • Çocuğunuzun tüm tedavileri tamamlandıktan sonra da pedodonti kliniğimizi ziyaretleriniz iyi bir ağız-diş sağlığı bakımını teşvik edecektir.
  • Birlikte uygulayacağınız doğru diş fırçalama ve ağız bakımını düzenli olarak sürdürmeniz, sizinle kurduğumuz işbirliğinin ömür boyu devam etmesi anlamına gelecektir.

Teşekkür ederiz.

Gönder
Merhaba,
Detaylı Bilgi ve Randevu Almak için Hemen WhatsApp Üzerinden İletişime Geçebilirsiniz!