İsmet Gökşen Cad.

Sirinyali, Lara - Antalya

0 242 247 4954

Klinik Randevu Hattı

0 533 890 2232

Whatsapp İletişim Hattı

İmplant Diş Tedavisi

İmplant Diş Tedavisi

Dental implant teknolojisi 65 yıldır dişhekimliğinde rutin ve artan oranlarda kullanılan bir ikame tedavisidir.Kaybedilen diş yerine uygulanan mekanik sistemler ile diş eksikliği tamamlanır . Diş hekimleri implant uygulamasını iyi planlamalı, cerrahi ve diş restorasyonunun kalıcı bir şekilde planlanması gerekmektedir.

Antalya Implant Tedavisi

Çene kemiğine yerleştirilmiş yapay kök formunda parçalara implant denir. Yerleştirilen implantlarda kısa bir nekahat süresi sonrası yara izi kalmaz. Dental İmplant; vücut tarafından red edilmeyen, hafif, güçlü ve biyo uyumlu titanyum ve titanyum alaşımlı soy metallerden yapılır. Titanyum ortopedik olarak diş ve kemik cerrahi uygulamalarında yaygın kullanılan metallerdir. Dental implantlar dişhekimliğinde cerrahi ve protetik uygulama sonrası  yüksek başarı oranına sahiptir. Dental implantlar yerleştirildiği yerde kemikleri stabilize eder, kaybedilmiş dişlerin yerini alır, yanakları, dudakları ve yüz iskelet sisteminin estetik duruşuna yardımcı olur. Dental implantlar , gülümseme, konuşma, çiğneme ve kişiye doğal bir görünüm kazandırarak sosyal, psikolojik ve fiziksel anlamda refah kazandırır.

 

İmplant Yerleştirme İşlemi

Tedavi için hazırlanan bölgeye implantın yerleştirilmesi için diş etine küçük bir kesi yapılır ve dikiş yardımıyla implantlar çene kemiğine tutturulur. Bu alan 4 ila 6 ay boyunca fazla kullanılmadan bırakılır. Kemik yoğunluğuna göre iyileşme süresi değişebilir. Bu iyileşme süresince çene içindeki implant yavaş yavaş vücuda entegrasyon sağlar.

Cerec CAD/CAM diş teknolojisi ile dişinizin ölçüsünü alabiliyor, yeni dişinizi hemen muayenemizde üretebiliyor ve yerine yerleştirebiliyoruz. Bu teknoloji sayesinde tedaviniz yalnızca tek bir randevu ile tamamlanmış oluyor ve ölçülerinizin labaratuara gittiği ardından yeni dişinizin uyumluluğunu ölçme amaçlı işlemler için tekrar tekrar muayeneye gelmenize gerek kalmıyor. Zamanınızın ne kadar değerli olduğunu biliyoruz, bu nedenle tüm kliniğimizde son teknoloji ürünü alet ve makineleri kullanarak tedavide kaybedeceğiniz zamanı minimuma indiriyoruz.

Sigara İçenler Dikkat!

Sigara içenlerde sigara içmeyenlere göre  % 20 veya daha yüksek başarısızlık oranı  vardır!

İmplant cerrahi prosedüre başlamadan önce implantın korunması, temizliği ve tasarımı hakkında ön bilgi son derece önemlidir. Kısaca hekimin ağız içinde küçük bir projelendirme yapması gerekmektedir. İmplantların sayısı, konumu, yerleştirilmesi ve protez dişlerin uyumu için önceden keşif yapmak son derece önemlidir. İmplantlar sayesinde dişlerde mükemmel bir uyum, ağız bölgesinde güzel bir görünüm ve psikolojik açıdan iyi his olacaktır.

 • İmplant uygulamas süreci, hastanın ağız, çene ve kemik yapısına göre değişmektedir.
 • Uygun vakalarda diş çekimi ile aynı seansta.
 • Bazı durumlarda diş çekimi yapıldıktan 4-8 hafta sonrasında.
 • Kritik ve çene kemiğinin iyileşme sürecine göre bazen 12-16 haftanın sonunda.
 • Alt ve üst çenenin duruma göre 3 ay veya 6 ay sonra uygulanabilir
 • Bu tedavide eksik olan dişler telafi edilirken (implant), sağlam olan komşu dişlerin kesilmesi gerekmemektedir.
 • Birebir gerçek diş gibi görünür ve hissettirir.
 • Eksiksiz çiğneme rahatlığı sağlar.
 • Takma diş olarak da bilinen tüm/bütün protezler ve oynama yapan diğer tüm protezler, implant tedavisi ile yerlerine sabitlendiğinden hastaların yaşam kalitelerini artırır.
 • İmplant ayrıca, kuron ve köprü protezlerin desteklenmesini de sağlar.

İmplant vidalarının belli bir genişliği ve yüksekliği olduğundan, uygulanacağı bölge olan çene kemiğinin de belli bir yüksekliğinin ve genişliğinin olması gerekmektedir. Kemik dokusu yeterli hacimde değil ise, ileri cerrahi tekniği olan “greftleme” doku takviye edilerek implant tedavisi için uygun hale getirilebilir.

Mevcut kemiğin kalitesi de tedavinin başarısını doğrudan etkilemektedir. Hastanın genel sağlık durumu iyi olduğu sürece dental implant uygulamasına engel olabilecek üst yaş sınırı bulunmamaktadır.

Tedaviden önce ve sonra, dişetleri başta olmak üzere ağız ve dişlerin genel sağlık durumunun iyi olması gerekmektedir. Ağız bakımının ve hekim kontrollerinin aksatılmaması tedavinin başarısında son derece önemli bir role sahiptir.

İmplant uygulaması, kemik gelişimi tamamlanmamış çok genç hastalar için önerilmemektedir.

 
Genel tıpta ortopedide vücutta kırık kemiklerde ve zarar görmüş eklemlerde kullanılan titatyum vidaların dişhekimliğinde kullanımı ile oral implantoloji adlı bir bilim dalı oluşmuştur.oral implantolojide amaç eksik diş dokusunun yerinin silindirik titanyum vidalar ile tamamlanmasıdır.Oral implantoloji ile uygulanan titanyum diş implantları ile hastanın tek veya çok sayıdaki diş eksiklikleri tamamlanır.Hastanın eksik dişlerden kaynaklanan estetik ,fonksiyon ve konuşma bozuklukları düzeltilir.
 
Dişlerin eksilmesi ile dişin bulunması gereken kemik dokusu eriyerek kemik dokuda azalma meydana gelir.Dişin çekilmesi sonrasında ilk 3 ay içinde maksimum kemik ve dişeti kayıbı olur.Dişsiz bölgeye implant uygulayarak hem eldeki kemik ve dişeti korunur hem de kemik ve dişeti kayıbı durdurulur.Diş implantları kullanılmadan önce eksik dişler köprü ve damak protezleri ile tamamlanıyordu.Köprü yapılacak eksik dişin bir önündeki ve bir arkasındaki saglam dişler kesiliyor ve eksik diş porselen köprü ile tamamlandığı için hasta en az 2 saglam dişini kestirmek zorunda kalıyordu.Damak protezinde ise hastanın eksik dişleri akrilden yapılan bir parça ile dişetine basacak şekilde tamamlanıyordu.Diş implantı ile saglam komşu diş kesilmediği gibi dişetine vuruklar yapan damak protezi ihtiyacı kalmaz
 
Diş implantı uygulandıktan sonra eger implant operasyonunda ileri cerrahi teknikler uygulanmamış ise saglıklı bir hastada alt çene için 2 ay üst çene için 4 ay ay yetmektedir.Eger ileri cerrahi teknikleri uygulanmış ise süre alt çene için 3 ay üst çene için 6 ay civarında beklemeyi gerektirir.Kişinin kemiği uygun ise bazı vakalarda uygulama sonrası anıında diş protez tedavisi başlayabiliir.
 

Implant tedavisi agrılı bir tedavimidir.

Diş implantları uygulaması sırasında hastalar agrı hissetmezler.diş implantları hasta için diş çekiminden daha basit ve agrısızdır.Diş implantı uygulandıktan sonra ilk 2 gün agrı kesicilerle geçirilen bir sızı olur.Genellikle ilk 3 gün sonrası hasta günlük hayatında bir agrı hissetmeden yaşamına devam eder.

Implant uygulaması herkese yapılabilir mi?

Diş implantları gelişimini tamamlamış 18 yaşından büyük saglıklı her hastaya yapılabilir.Diş implant tedavisi basitçe kaybedilen dişin titanyum vidalar ile tamamlanmasıdır.Diş çekimi yapılıp iyileşme bozukluğu olmayan herkese implant uygulanabilir.

Porselen lamina kimlere uygulanır?

Porselen lamina tedavisi diger adı ile yaprak kaplama dişin ön yüzünün estetik görünümde olmadıgı durumlarda uygulanır.Diş dokusu görünen yüzü çürük oldugunda,estetik olmayan renklenmiş dolgu varsa ,dişte renk değişimi var ise diş ön yüzeyinde çatlak ve kırık varsa uygulanabileceği gibi dişleri aralıklı olan hastalarda aralıkları kapamak için de uygulanabilir.

Diş protezi nedir?

Bir dişin çürük, kırık ,aşınma ,estetik sebepler ile tüm yüzeylerinden 1-1.5 mm civarında alınarak küçültülmesi işlemine kron-kaplama tedavisi denir.Eksik bir veya birden fazla eksik dişin varlığında komşu dişlerin aşındırılarak eksik dişin arada tamamlanması tedavisine köprü denir.Çok fazla dişin eksik oldugu ve komşu dişlerin az ve zayıf oldugu yada hiç olmadıgı durumlarda akrilik plak ve yapay dişlerin kullanıldıgı hasta tarafından tak-çıkar olarak hareketli protezlere damak protezi denir.Eksik dişlerin yada damak protezinin implant kullanılarak desteklendiği sistemlere de implant destekli protezler denir ve diş sisteminde ki gibi degerlendirilir.

Çalışma Saatlerimiz

 • Hafta İçi09:00 - 19:00
 • Cumartesi09:00 - 19:00
 • PazarKAPALI