İsmet Gökşen Cad.

Sirinyali, Lara - Antalya

0 242 247 4954

Klinik Randevu Hattı

0 533 890 2232

Whatsapp İletişim Hattı

Çocuk Diş Tedavisi: Lokal Anastezi

Lokal Anastezi, Diş Tedavisinde Lokal Anastezi

Ağız ve Diş Tedavilerinde Lokal Anestezi

Çocuğunuzun önceden geçirilmiş bir alerji hikâyesi varsa, kalp, kan hastalıkları ve diğer genel sağlıkla ilgili bir rahatsızlığı varsa mutlaka hekiminizi uyarınız. Yanlış beyan nedeni ile olabilecek komplikasyonlardan hekiminiz sorumlu değildir.

Lokal anestezi uygulamasında ağrı, şişlik, nadir de olsa alerjik reaksiyonlar, geçici yada kalıcı sinir harabiyeti, kanama, geçici kas spazmları ve geçici yüz felci gelişebilir.

Anatomik farklılıklar veya akut enfeksiyon nedeni ile anestezi başarılı olmayabilir.

Lokal anestezi sonrası uyuşukluk 2-6 saat sürebilir.

Uyuşukluk geçene kadar çocukların dudak ve yanaklarını ısırmamalarına dikkat ediniz. Bunun için gazlı bez ısırtılabilir.

Uyuşukluk geçene kadar yemek yedirilmemelidir.

Çocuklarda Lokal Anastezi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Lokal anestezi çocuk sağlığı için zararlı mı?

  Dişin uyuşturulması için kullanılan lokal anestezikler sağlık bakanlığı ve dünya sağlık örğütü onaylı ürünlerdir.Lokal anestezi her ilaçta olduğu gibi yaklaşık 2- 4 saat içinde vücuttan atılır. Bilinen bir zararı yoktur.Lokal anestezi kullanımı sonrası özellikle çocuklarda uyuşukluk halinden dolayı çocuğa pamuk ısırtılarak çocuğun yanağını ısrması engelenmelidir.

 • Lokal anestezi ağrılı mı?

  Lokal anestezi ağrılı bir işlem değildir. Kullandığımız topikal anestezi ile önce derinin üst tabakasını uyuştururuz, sonra dişi uyuşturmak için lokal anestezi yaparız. Böylece çoğu zaman ancak bir çimdiklenme hissi duyulur.Digital anestezi teknikleri ile uygulanan lokal anestezi de çocuk sinek ısırması kadar bir acı hisseder.Çocuk diş hekimi ziyareti öncesi çocuğa iğne yapılacak ama hiç acıtmayacak diyerek çocukda iğne fobisi oluşturmamaya dikkat edilmelidir.

 • Anestezik madde vücuda alerji yapar mı?

  Her ilaçta olabileceği gibi çok az da olsa alerji ihtimali vardır.Çocuk diş doktorunuz tarafından muayene sırasında veliye çocuğunuzun herhangi bir alerjisi var mı diye mutlaka sorulacaktır.

 • Lokal anestezi yapıldıktan sonra işlem sırasında dişte ağrı olur mu?

  Diş lokal anestezi ile uyuşturulduktan sonra anestezik malzeme kemikte 60-8- dakika kadar ve dişetinde 120-150 dakika kadar etkilidir.Bu süre içinde diş ve çevresindeki dişeti ağrı ve acı hissetmez.İşlem sonrasında lokal anestezinin etkisinin geçmesi ile birlikte dişteki ve dişetindeki uyuşukluk geçince hafif bir ağrı olabilir çocuk diş doktorunuz önerdi ise bu durumda çocuğa ağrı kesici kullandırılabilir.

Çalışma Saatlerimiz

 • Hafta İçi09:00 - 19:00
 • Cumartesi09:00 - 19:00
 • PazarKAPALI
Gönder
Merhaba,
Detaylı Bilgi ve Randevu Almak için Hemen WhatsApp Üzerinden İletişime Geçebilirsiniz!