İsmet Gökşen Cad.

Sirinyali, Lara - Antalya

0 242 247 4954

Klinik Randevu Hattı

0 533 890 2232

Whatsapp İletişim Hattı

Ortodontik Bozukluklar Tedavi Edilmezse Neler Olur?

Ortodonti tedavisi yapılmazsa karşılaşabilecek problemler

Ortodontik tedavi yapılmadığında mevcut ortodontik problemlerden dolayı ortaya çıkan alt ve üst çene dengesizlikleri, çiğneme problemleri, sindirim sistemi sorunları, konuşmakta zorlanma ve diş sağlığı gibi problemler daha da artacaktır. Bu nedenle ortodontik problemlerin mutlaka tedavisi gerekmektedir. Aksi taktirde karşılaşılabilecek problemler şunlardır:

  • Diş çürümesi ve kaybı: Çapraşıklıklara bağlı olarak yeterince temizlenemeyen dişlerde diş taşı, leke ve çürük oluşumu ve buna bağlı olarak da zamanla dişin kaybına neden olacaktır.
  • Diş eti hastalıkları: Çapraşık dişler, bakteri oluşumuna zemin hazırladığı için diş eti hastalıklar meydana gelecektir.  Bu da sürekli diş eti kanamalarına, ağrılarına, diş köklerinin zayıflamasına sebep olacaktır.
  • Eklem problemleri: Kapanış bozukluklarına bağlı olarak çiğneme sırasında ortaya çıkacak olan kuvvetlere bağlı olarak alt çene ekleminde ses ve ağrı gibi problemler ortaya çıkacaktır.
  • Konuşma problemleri: Dişlerin doğru şekilde sıralanmaması konuşma fonksiyonlarının yerine getirilmesini engelleyebilir.
  • Kötü ağız hijyeni ve ağız kokusu: Çapraşıklıklar nedeniyle ağız hijyeninin yeterince sağlanamaması ve buna bağlı olarak da diş taşı oluşumu, diş eti kanaması ve ağız kokusu meydana gelebilir.
Gönder
Merhaba,
Detaylı Bilgi ve Randevu Almak için Hemen WhatsApp Üzerinden İletişime Geçebilirsiniz!