İsmet Gökşen Cad.

Sirinyali, Lara - Antalya

0 242 247 4954

Klinik Randevu Hattı

0 533 890 2232

Whatsapp İletişim Hattı

Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı

Kanal tedavisi, diş teli, dolgu ve diş çekimi gibi alışılagelmiş ağız ve diş sağlığı hizmetlerine kıyasla, “gülüş tasarımı” ya da diğer adıyla “smile design” kulağa çok yeni geliyor olabilir. Nispeten yeni bir konsept olsa da gülüş tasarımı aslında ağız ve diş sağlığınız ile yakından ilgili. Peki nedir bu “gülüş tasarımı”? Gülüş tasarımı, gülümsemenizde yapmak istediğiniz tüm değişiklikleri bir diş hekimi yardımıyla tasarladığınız ve  kendinize güveninizi arttıracak doğal, korkusuz bir gülümsemeye sahip olabildiğiniz bir işlemdir.

 

Gülüş Tasarımında Ne Yapılır?

Gülüş tasarımı herkes için benzer işlemleri içeren bir tür diş bakım ya da güzellik paketi değildir. Gülüş tasarımına dişleriniz arasında oluşmuş boşlukların doldurulması, dişlerinizin şeklinin değiştirilmesi, dişlerinizin yerinin değiştirilmesi ve dişlerinizin görünüşü ya da renginde düzeltmeler yapılması gibi işlemler örnek verilebilir. Gülüş tasarımında hasta sahip olmak istediği gülümsemeyi tarif eder ve buna göre gerekli işlemler uygulanır. Yine de gülüş tasarımının uzman diş hekimlerince uygulandığı ve hastanın ağız ve diş sağlığını olumsuz yönde etkilenmemesinin özellikle üzerinde durulduğu unutulmamalıdır.

 

Gülüş Tasarımı ile Hangi Sorunlar Çözülebilir?

Estetik diş hekimliği hizmetlerinden faydalanmak için herhangi bir kısıtlama yoktur, fakat yapılacak olan işlemin sağlığınızı olumsuz yönde etkilemeyecek olmasına diş hekimleriniz dikkat etmekte ve herhangi bir sorun yaşanması ihtimaline karşı sizi uyarmaktadır.

Estetik diş hekimliği ağız ve diş sağlığınız için yapılan diğer işlemlerden farksızdır. Burada diş sağlığınızın yanı sıra görsel etkenler de dikkate alınır ve bu etkenlere göre kullanılacak malzemeler ya da yapılacak işlem seçilir.

 

Estetik Diş Hekimliği Güvenli Mi?

Estetik diş hekimliğinin sağlığa herhangi bir zararı yok, çünkü estetik diş hekimliği geleneksel diş hekimliğinden farklı değil: ikisi de ağız ve diş sağlığınızı ön planda tutuyor. Estetik diş hekimliğinin tek farkı, bunu yaparken görselliğe de önem vermesi.

Estetik diş hekimliğindeki gülüş tasarımı ya da diş beyazlatma gibi hizmetler uzman diş hekimleri tarafından uygulanıyor. Diş hekimleri bahsi geçen işlemlerden herhangi birini uygulamadan önce bu işleminin hastanın sağlığına yapacağı olumlu ya da olumsuz tüm etkileri önceden göz önünde bulunduruyor.

 • Koruyucu Diş Hekimliği
 • Dişte Sararma
 • Kırık Diş
 • Diş Etine Batmış, Şekli Bozuk, Fazla Büyük ya da Küçü Dişler
 • Diş Arasındaki Boşluklar
 • Çarpık Dişler
 • Diş Etinizin Fazla Görünmesi (Pembe Estetik)
 • Diş Eti Çizgisinin Eşit Olmaması
 • Gülüş Tasarımı Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • Sigara

Sigara içiyorsanız ve dişlerinizde sararma problemi yaşıyorsanız gülüş tasarımı sararmış dişlerinizi beyazlaştırabilir ve sizi daha beyaz dişlere kavuşturabilir. Fakat sigara kullanımına devam etmeniz durumunda, dişlerinizdeki lekeler tekrar belirebilmektedir. Bu nedenle, diş renginizden memnun değilseniz ve dişlerinizi beyazlatmak istiyorsanız, işlem sonrası edinilen beyaz rengin devamlılığının korunabilmesi için sigarayı bırakmanız gerekebilir.

 

Gerçekçi Tasarım

Gülüş tasarımı tedavisine başlamadan önce, yapacağınız bu tedavinin sonucu olarak nasıl bir gülümsemeye kavuşacağınızı iyi bilmelisiniz. Çoğu diş hekimi seçtiğiniz gülüş tasarımı işlemleri sonrası edineceğiniz gülümsemeyi size bilgisayar ortamında sağlayabilmektedir. Tedaviye başlamadan önce bilgisayar ortamında sağlanan görüntüyü incelemeli ve son kararı buna göre vermelisiniz.

 

Antalya’da Gülüş Tasarım Fiyatı Ne Kadar ?

Gülüş tasarımı herkese aynı şekilde uygulanan standart bir ağız ve diş sağlığı tedavisi değildir. Bu nedenle standart bir fiyatı yoktur ve hastaya uygulanan işlemlere göre, hastaya özel olarak bir fiyatlandırma yapılmaktadır. Gülüş tasarımı tedavisi için yapılan fiyatlandırma hasta üzerinde uygulanan işlemlerin sayısı ve türü ile bu işlemleri uygularken kullanılan teknolojik aletlere, diş hekimi tecrübesine, dişin uyuşturulmasında kullanılan teknik gibi kriterlere göre değişkenlik gösterebilmektedir.

 

Gülüş Tasarımını Herkes Yaptırabilir Mi?

Diğer daha komplike tedavilere kıyasla gülüş tasarımı risk oranı az bir tedavi olsa da, uzman diş hekimlerine danışmadan tedaviye başlanmamalıdır. Gülüş tasarımı tedavisine başlamadan önce, yapılacak tedaviye uygun olup olmadığınızı diş hekiminiz belirleyecektir. Diş hekiminiz dişinizle yaşadığınız geçmiş sorunların raporlarını inceleyecek ve tüm dişlerinizi genel bir kontrolden geçirecektir. Diş sağlığınızı etkileyecek bir problem yaşayabileceğiniz tespit edilirse, diş hekiminiz tedaviyi bu hassasiyetinize göre planlayacak ya da başka bir tedabi tavsiye edecektir.

Çalışma Saatlerimiz

 • Hafta İçi09:00 - 19:00
 • Cumartesi09:00 - 19:00
 • PazarKAPALI