İsmet Gökşen Cad.

Sirinyali, Lara - Antalya

0 242 247 4954

Klinik Randevu Hattı

0 533 890 2232

Whatsapp İletişim Hattı

Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği

Yurt dışında “cosmetic dentistry” olarak da bilinen estetik diş hekimliği, normal diş hekimliğinden farklı olarak diş sağlığınızdaki sorunların teşhisi ve tedavisi değil, gülümsemenizin estetik görüntüsü üzerine yoğunlaşmış bir alandır. Geleneksel diş hekimliğinin aksine, estetik diş hekimliği gülümsediğiniz zaman dişlerinizin nasıl göründüğü ve ağzınızın aldığı şeklin sizin istediğinize özel olarak tasarlanması hizmetidir. Estetik diş hekimliği yalnızca gülüşünüzün tasarlanması değil, dişteki çatlaklar ya da diş kaybı gibi sık raslanan sorunlardan sonra bu sorunların görsel olarak göze hoş görünür hale çevrilmesi işlemidir.

 

Estetik Diş Hekimliğinde Hangi Hizmetler Var?

Estetik diş hekimliği kapsamına giren hizmetlerden bazıları ise şöyledir:

  • Diş Beyazlatma: Dişlerinize en uygun işlem ile diş mineniz üzerindeki sarımtırak rengin ortadan kaldırılması.
  • Dolgu: Hasar görmüş ya da eksik dişin gerçek diş görünümüne en yakın madde ile doldurulması ve işlemden sonra dişin doğal görülmesinin sağlanması işlemi.
  • Gülüş Tasarımı: Güldüğünüz zaman diş etlerinizin gereğinden fazla görünmesi ya da dişlerinizin sırası sizi rahatsız etmesi durumunda bu sorunların sistematik olarak ortadan kaldırılması.
  • Dental Implant (Diş Implantı): Dişinizin yalnızca bir bölümünü değil tamamını kaybettiyseniz ve diş kaybının olduğu bölgedeki boşluk size hem görsel açıdan hem de yemek yerken rahatsızlık veriyorsa, gerçek dişe çok benzeyen bir maddeden üretilen suni dişi çenenize entegre ediyoruz. Böylelikle takma diş gibi kötü bir görüntü yaşamıyorsunuz, implant edilen diş tıpkı gerçek dişiniz gibi görünüyor ve aynı işlevi görüyor.


Ağız bölgenizde ya da dişlerinizde sizi görüntü olarak rahatsız eden herhangi bir sorunun düzeltilmesi işlemi de estetik diş hekimliği olarak tanımlanabilir. Özellikle kahve ve sigara kullanımının arttığı günümüzde diş beyatlatma tedavisi en bilinen estetik diş hekimliği hizmeti olsa da, kayıp dişin yarattığı boşluğu gerçek bir dişe en çok benzeyen malzemeden yapmak amaçlanan dolaylı dolgu (inlays/onlays) da estetik diş hekimliğinde sunulan hizmetlerdendir.

 

Estetik Diş Hekimliği Tedavisini Kimler Uygulayabilir?

Estetik diş hekimliği hizmetlerinden faydalanmak için herhangi bir kısıtlama yoktur, fakat yapılacak olan işlemin sağlığınızı olumsuz yönde etkilemeyecek olmasına diş hekimleriniz dikkat etmekte ve herhangi bir sorun yaşanması ihtimaline karşı sizi uyarmaktadır.

Estetik diş hekimliği ağız ve diş sağlığınız için yapılan diğer işlemlerden farksızdır. Burada diş sağlığınızın yanı sıra görsel etkenler de dikkate alınır ve bu etkenlere göre kullanılacak malzemeler ya da yapılacak işlem seçilir.

 

Estetik Diş Hekimliği Güvenli Mi?

Estetik diş hekimliğinin sağlığa herhangi bir zararı yok, çünkü estetik diş hekimliği geleneksel diş hekimliğinden farklı değil: ikisi de ağız ve diş sağlığınızı ön planda tutuyor. Estetik diş hekimliğinin tek farkı, bunu yaparken görselliğe de önem vermesi.

Estetik diş hekimliğindeki gülüş tasarımı ya da diş beyazlatma gibi hizmetler uzman diş hekimleri tarafından uygulanıyor. Diş hekimleri bahsi geçen işlemlerden herhangi birini uygulamadan önce bu işleminin hastanın sağlığına yapacağı olumlu ya da olumsuz tüm etkileri önceden göz önünde bulunduruyor.

Çalışma Saatlerimiz

  • Hafta İçi09:00 - 19:00
  • Cumartesi09:00 - 19:00
  • PazarKAPALI