Dental Implants

antalya implant diş tedavisi

Implant Placement Procedure

The dental implant operation are made of a small incision in the gums for placement of the implant itself which is attached to the jaw bone prepared for treatment.

The recovery time can vary depending on bone density, indeed during this healing implants the jaw slowly allows the integration of it inside the body. Therefore the implant is going to be held in place by a jaw bone.

 

Common practices

Some dentists prefer to manage personally all phases of implant sagittal but the majority generally prefer the periodontist or oral surgeon to implant placement which could take place in different moments.

Implant operations are kindly to be very successful with over 90% rate of proper accomplishment. While the implants, happening in the upper side of the mouth have a slightly higher success rate. Nevertheless the a the high percentage of well-made operation some could just fail for several reasons. Failure of an implant, could be addressed for several causes but they are mostly depending on the quality of the material utilized by the clinic as well as the quality of the clinic itself, that’s why you should always verify the reliability of any oral care structure, before making such operations.

 

One Day Implant: Cerec

Cerec CAD / CAM dental technology can take the measure of your teeth and right away it can produce your new teeth-prosthesis in an incredibly short time so we can replace our inspection. This technology also could help us to understand if the treatment went well and if the tooth adapted to the mouth shape without the risk of being rejected by the body.

This modern machine ensure you to have an high quality implant creation along with a constant and quickly check, drastically reducing the time you are going to spend into the clinic.

A healthy life starts with oral and dental health.

 

Smokers Beware!

Yet implant could turn into a negative experience for smokers, up to 20% failure risk for dental implant operation, we indeed recommend stop smoking at least for the imminent period after the surgery.

Before starting any surgical procedure the protection of the area in which doctors will operate is extremely important in order to get an optimal final result, the interested area should be extremely well clean.

Once the implant is made it could also require a short period for the structure in order to perfectly fit within your mouth.

A proper operation after being accomplished guarantee you a  beautiful smile view with a solid structure for the pleasure of your eyes, but it will also generate a unique feeling in your mouth because of your new and strong mastication stimulating positively your psychological condition.

 

 • İmplant uygulamas süreci, hastanın ağız, çene ve kemik yapısına göre değişmektedir.
 • Uygun vakalarda diş çekimi ile aynı seansta.
 • Bazı durumlarda diş çekimi yapıldıktan 4-8 hafta sonrasında.
 • Kritik ve çene kemiğinin iyileşme sürecine göre bazen 12-16 haftanın sonunda.
 • Alt ve üst çenenin duruma göre 3 ay veya 6 ay sonra uygulanabilir
 • Bu tedavide eksik olan dişler telafi edilirken (implant), sağlam olan komşu dişlerin kesilmesi gerekmemektedir.
 • Birebir gerçek diş gibi görünür ve hissettirir.
 • Eksiksiz çiğneme rahatlığı sağlar.
 • Takma diş olarak da bilinen tüm/bütün protezler ve oynama yapan diğer tüm protezler, implant tedavisi ile yerlerine sabitlendiğinden hastaların yaşam kalitelerini artırır.
 • İmplant ayrıca, kuron ve köprü protezlerin desteklenmesini de sağlar.

İmplant vidalarının belli bir genişliği ve yüksekliği olduğundan, uygulanacağı bölge olan çene kemiğinin de belli bir yüksekliğinin ve genişliğinin olması gerekmektedir. Kemik dokusu yeterli hacimde değil ise, ileri cerrahi tekniği olan “greftleme” doku takviye edilerek implant tedavisi için uygun hale getirilebilir.

Mevcut kemiğin kalitesi de tedavinin başarısını doğrudan etkilemektedir. Hastanın genel sağlık durumu iyi olduğu sürece dental implant uygulamasına engel olabilecek üst yaş sınırı bulunmamaktadır.

Tedaviden önce ve sonra, dişetleri başta olmak üzere ağız ve dişlerin genel sağlık durumunun iyi olması gerekmektedir. Ağız bakımının ve hekim kontrollerinin aksatılmaması tedavinin başarısında son derece önemli bir role sahiptir.

İmplant uygulaması, kemik gelişimi tamamlanmamış çok genç hastalar için önerilmemektedir.

 
Genel tıpta ortopedide vücutta kırık kemiklerde ve zarar görmüş eklemlerde kullanılan titatyum vidaların dişhekimliğinde kullanımı ile oral implantoloji adlı bir bilim dalı oluşmuştur.oral implantolojide amaç eksik diş dokusunun yerinin silindirik titanyum vidalar ile tamamlanmasıdır.Oral implantoloji ile uygulanan titanyum diş implantları ile hastanın tek veya çok sayıdaki diş eksiklikleri tamamlanır.Hastanın eksik dişlerden kaynaklanan estetik ,fonksiyon ve konuşma bozuklukları düzeltilir.
 
Dişlerin eksilmesi ile dişin bulunması gereken kemik dokusu eriyerek kemik dokuda azalma meydana gelir.Dişin çekilmesi sonrasında ilk 3 ay içinde maksimum kemik ve dişeti kayıbı olur.Dişsiz bölgeye implant uygulayarak hem eldeki kemik ve dişeti korunur hem de kemik ve dişeti kayıbı durdurulur.Diş implantları kullanılmadan önce eksik dişler köprü ve damak protezleri ile tamamlanıyordu.Köprü yapılacak eksik dişin bir önündeki ve bir arkasındaki saglam dişler kesiliyor ve eksik diş porselen köprü ile tamamlandığı için hasta en az 2 saglam dişini kestirmek zorunda kalıyordu.Damak protezinde ise hastanın eksik dişleri akrilden yapılan bir parça ile dişetine basacak şekilde tamamlanıyordu.Diş implantı ile saglam komşu diş kesilmediği gibi dişetine vuruklar yapan damak protezi ihtiyacı kalmaz
 
Diş implantı uygulandıktan sonra eger implant operasyonunda ileri cerrahi teknikler uygulanmamış ise saglıklı bir hastada alt çene için 2 ay üst çene için 4 ay ay yetmektedir.Eger ileri cerrahi teknikleri uygulanmış ise süre alt çene için 3 ay üst çene için 6 ay civarında beklemeyi gerektirir.Kişinin kemiği uygun ise bazı vakalarda uygulama sonrası anıında diş protez tedavisi başlayabiliir.
 

Implant tedavisi agrılı bir tedavimidir.

Diş implantları uygulaması sırasında hastalar agrı hissetmezler.diş implantları hasta için diş çekiminden daha basit ve agrısızdır.Diş implantı uygulandıktan sonra ilk 2 gün agrı kesicilerle geçirilen bir sızı olur.Genellikle ilk 3 gün sonrası hasta günlük hayatında bir agrı hissetmeden yaşamına devam eder.

Implant uygulaması herkese yapılabilir mi?

Diş implantları gelişimini tamamlamış 18 yaşından büyük saglıklı her hastaya yapılabilir.Diş implant tedavisi basitçe kaybedilen dişin titanyum vidalar ile tamamlanmasıdır.Diş çekimi yapılıp iyileşme bozukluğu olmayan herkese implant uygulanabilir.

Porselen lamina kimlere uygulanır?

Porselen lamina tedavisi diger adı ile yaprak kaplama dişin ön yüzünün estetik görünümde olmadıgı durumlarda uygulanır.Diş dokusu görünen yüzü çürük oldugunda,estetik olmayan renklenmiş dolgu varsa ,dişte renk değişimi var ise diş ön yüzeyinde çatlak ve kırık varsa uygulanabileceği gibi dişleri aralıklı olan hastalarda aralıkları kapamak için de uygulanabilir.

Diş protezi nedir?

Bir dişin çürük, kırık ,aşınma ,estetik sebepler ile tüm yüzeylerinden 1-1.5 mm civarında alınarak küçültülmesi işlemine kron-kaplama tedavisi denir.Eksik bir veya birden fazla eksik dişin varlığında komşu dişlerin aşındırılarak eksik dişin arada tamamlanması tedavisine köprü denir.Çok fazla dişin eksik oldugu ve komşu dişlerin az ve zayıf oldugu yada hiç olmadıgı durumlarda akrilik plak ve yapay dişlerin kullanıldıgı hasta tarafından tak-çıkar olarak hareketli protezlere damak protezi denir.Eksik dişlerin yada damak protezinin implant kullanılarak desteklendiği sistemlere de implant destekli protezler denir ve diş sisteminde ki gibi degerlendirilir.

Working Hours

 • Weekdays09:00 - 19:00
 • Saturday09:00 - 19:00
 • SundayClosed