Zahnimplantat Turkei

antalya implant diş tedavisi

Wenn die Implantologie vor 25 Jahren existiert hätte, hätte man es als Wunder bezeichnet. Heutzutage gibt es sehr gute und neue Behandlungsmöglichkeiten der Zahnimplantologie bei denen verschiedne Spezialisierungen gefragt sind. Ein Zahnarzt der Implantate setzt, muss über klinische Erfahrung, künstlerisches und ästhetisches Wissen verfügen. Zahnärzte die Implantate setzen, müssen gut planen können. Sie müssen ebenfalls bei der Chirurgie und bei Zahn Restaurationen Erfahrungen haben.

 

Implantat

Ein Zahnimplantat ist eine künstliche Zahnwurzel, die in den Kieferknochen eingebracht wird. Bei den eingesetzten Implantaten sind keine Wunden und Nähte sichtbar. Implantate werden vom Körper nicht ausgestoßen, den es wird von leichten, starken und biokompatiblen Titan und verschiedenen Titian Legierungen hergestellt. Titan ist bei Zahn- und Kieferchirurgiebehandlungen ein oft genutztes Metall. Zahnimplantate habe aus chirurgischer Sicht ein sehr hohe Erfolgsquote. Die Implantate stabilisieren die Knochen, ersetzten die fehlenden Zähne und unterstützt die ästhetische Haltung der Wangen, Lippen und Gesicht. Implantate dienen zusätzlich beim lachen, reden, kauen und bei der persönlichen Ausstrahlungen zum sozialen, psychologischen und körperlichem Wohlstand.

 

Das Ersetzen der Implantate

Der Zahnarzt legt zunächst den Knochen frei und präpariert anschließend den Zahnfleischlappen. Vier bis sechs Monate dauert es bis die Implantate verwachsen sind und die Zahnimplantate belastet werden dürfen. Die Einheilzeit kann je nach Kieferknochenmenge und Knochendichte sehr unterschiedlich sein. Während der Einheilzeit verbindet sich das Implantat immer mehr und mehr mit dem Kieferknochen. Das Implantat wird vom Kieferknochen festgehalten. Falls das Implantat nicht heilt oder vom Körper nicht integriert wird, muss das Zahnfleisch erneut aufgeschnitten werden und eine weitere Behandlung ist erforderlich. Einige Zahnärzte möchten jeden Schritt der Implantation selber durchführen, aber die meisten Patienten werden dann doch zum Kieferchirurgen überwiesen. Die Erfolgsquote bei Implantationen liegt bei 90%. Es gibt Fälle, in denen die Implantation nicht erfolgt, aber das ist ein seltener Fall. Das Scheitern der Implantationen liegt meistens daran, dass bei der Zähnen schon mehr als einmal eine chirurgische Behandlung durchgeführt wurde.

 

Keine Zeit verlieren: Mit der Cerec-Behandlung reicht ein Termin vollkommen aus!

Mit der Cerec Cad/Cam Technik ist eine exakte Vermessung der Zähne ermöglicht und der passgenaue „neue Zahn“ kann somit konstruiert werden. Bei diesem Verfahren reicht eine Behandlung und das lästige Tragen der Provisorien gehört zur Vergangenheit.

Wir wissen wie wertvoll ihre Zeit ist, deswegen nutzen wir in unserer Klinik die neueste Technologie um die Behandlungszeit zu verkürzen.

 

Raucher aufgepasst!

Bei den Rauchern besteht die Gefahr, dass das Implantat nicht vom Körper angenommen wird! Bevor man mit der Implantation beginnt ist es wichtig, dass das Implantat geschützt werden muss und das es hygienisch gehalten wird. Bevor mit der Implantation begonnen wird, ist es wichtig, dass alles vom Zahnarzt gut geplant wird.

 • İmplant uygulamas süreci, hastanın ağız, çene ve kemik yapısına göre değişmektedir.
 • Uygun vakalarda diş çekimi ile aynı seansta.
 • Bazı durumlarda diş çekimi yapıldıktan 4-8 hafta sonrasında.
 • Kritik ve çene kemiğinin iyileşme sürecine göre bazen 12-16 haftanın sonunda.
 • Alt ve üst çenenin duruma göre 3 ay veya 6 ay sonra uygulanabilir
 • Bu tedavide eksik olan dişler telafi edilirken (implant), sağlam olan komşu dişlerin kesilmesi gerekmemektedir.
 • Birebir gerçek diş gibi görünür ve hissettirir.
 • Eksiksiz çiğneme rahatlığı sağlar.
 • Takma diş olarak da bilinen tüm/bütün protezler ve oynama yapan diğer tüm protezler, implant tedavisi ile yerlerine sabitlendiğinden hastaların yaşam kalitelerini artırır.
 • İmplant ayrıca, kuron ve köprü protezlerin desteklenmesini de sağlar.

İmplant vidalarının belli bir genişliği ve yüksekliği olduğundan, uygulanacağı bölge olan çene kemiğinin de belli bir yüksekliğinin ve genişliğinin olması gerekmektedir. Kemik dokusu yeterli hacimde değil ise, ileri cerrahi tekniği olan “greftleme” doku takviye edilerek implant tedavisi için uygun hale getirilebilir.

Mevcut kemiğin kalitesi de tedavinin başarısını doğrudan etkilemektedir. Hastanın genel sağlık durumu iyi olduğu sürece dental implant uygulamasına engel olabilecek üst yaş sınırı bulunmamaktadır.

Tedaviden önce ve sonra, dişetleri başta olmak üzere ağız ve dişlerin genel sağlık durumunun iyi olması gerekmektedir. Ağız bakımının ve hekim kontrollerinin aksatılmaması tedavinin başarısında son derece önemli bir role sahiptir.

İmplant uygulaması, kemik gelişimi tamamlanmamış çok genç hastalar için önerilmemektedir.

 
Genel tıpta ortopedide vücutta kırık kemiklerde ve zarar görmüş eklemlerde kullanılan titatyum vidaların dişhekimliğinde kullanımı ile oral implantoloji adlı bir bilim dalı oluşmuştur.oral implantolojide amaç eksik diş dokusunun yerinin silindirik titanyum vidalar ile tamamlanmasıdır.Oral implantoloji ile uygulanan titanyum diş implantları ile hastanın tek veya çok sayıdaki diş eksiklikleri tamamlanır.Hastanın eksik dişlerden kaynaklanan estetik ,fonksiyon ve konuşma bozuklukları düzeltilir.
 
Dişlerin eksilmesi ile dişin bulunması gereken kemik dokusu eriyerek kemik dokuda azalma meydana gelir.Dişin çekilmesi sonrasında ilk 3 ay içinde maksimum kemik ve dişeti kayıbı olur.Dişsiz bölgeye implant uygulayarak hem eldeki kemik ve dişeti korunur hem de kemik ve dişeti kayıbı durdurulur.Diş implantları kullanılmadan önce eksik dişler köprü ve damak protezleri ile tamamlanıyordu.Köprü yapılacak eksik dişin bir önündeki ve bir arkasındaki saglam dişler kesiliyor ve eksik diş porselen köprü ile tamamlandığı için hasta en az 2 saglam dişini kestirmek zorunda kalıyordu.Damak protezinde ise hastanın eksik dişleri akrilden yapılan bir parça ile dişetine basacak şekilde tamamlanıyordu.Diş implantı ile saglam komşu diş kesilmediği gibi dişetine vuruklar yapan damak protezi ihtiyacı kalmaz
 
Diş implantı uygulandıktan sonra eger implant operasyonunda ileri cerrahi teknikler uygulanmamış ise saglıklı bir hastada alt çene için 2 ay üst çene için 4 ay ay yetmektedir.Eger ileri cerrahi teknikleri uygulanmış ise süre alt çene için 3 ay üst çene için 6 ay civarında beklemeyi gerektirir.Kişinin kemiği uygun ise bazı vakalarda uygulama sonrası anıında diş protez tedavisi başlayabiliir.
 

Implant tedavisi agrılı bir tedavimidir.

Diş implantları uygulaması sırasında hastalar agrı hissetmezler.diş implantları hasta için diş çekiminden daha basit ve agrısızdır.Diş implantı uygulandıktan sonra ilk 2 gün agrı kesicilerle geçirilen bir sızı olur.Genellikle ilk 3 gün sonrası hasta günlük hayatında bir agrı hissetmeden yaşamına devam eder.

Implant uygulaması herkese yapılabilir mi?

Diş implantları gelişimini tamamlamış 18 yaşından büyük saglıklı her hastaya yapılabilir.Diş implant tedavisi basitçe kaybedilen dişin titanyum vidalar ile tamamlanmasıdır.Diş çekimi yapılıp iyileşme bozukluğu olmayan herkese implant uygulanabilir.

Porselen lamina kimlere uygulanır?

Porselen lamina tedavisi diger adı ile yaprak kaplama dişin ön yüzünün estetik görünümde olmadıgı durumlarda uygulanır.Diş dokusu görünen yüzü çürük oldugunda,estetik olmayan renklenmiş dolgu varsa ,dişte renk değişimi var ise diş ön yüzeyinde çatlak ve kırık varsa uygulanabileceği gibi dişleri aralıklı olan hastalarda aralıkları kapamak için de uygulanabilir.

Diş protezi nedir?

Bir dişin çürük, kırık ,aşınma ,estetik sebepler ile tüm yüzeylerinden 1-1.5 mm civarında alınarak küçültülmesi işlemine kron-kaplama tedavisi denir.Eksik bir veya birden fazla eksik dişin varlığında komşu dişlerin aşındırılarak eksik dişin arada tamamlanması tedavisine köprü denir.Çok fazla dişin eksik oldugu ve komşu dişlerin az ve zayıf oldugu yada hiç olmadıgı durumlarda akrilik plak ve yapay dişlerin kullanıldıgı hasta tarafından tak-çıkar olarak hareketli protezlere damak protezi denir.Eksik dişlerin yada damak protezinin implant kullanılarak desteklendiği sistemlere de implant destekli protezler denir ve diş sisteminde ki gibi degerlendirilir.

Arbeitszeiten

 • Wochentags09:00 - 19:00
 • Samstag09:00 - 19:00
 • SonntagGESCHLOSSEN